WhatsApp ve Telefon Araması Butonları
Menu
Sepetim
WhatsApp Hattımız 0(332) 225 45 65

Fren Hidroliği Test Cihazı

Fren Hidroliği Test Cihazı
Fren Hidroliği Test Cihazı
2.000 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!
Yapacak olduğunuz 2.000 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Keyifli alışverişler dileriz. Yurtiçi kargo ile hızlı teslimat.
  • Stok Durumu: Stokta Var
Görüntülenme: 4362
150,00 TL
KDV Hariç: 125,00 TL

Fren Hidrolik Yağı Kalite Ölçüm Kalemiaracınızdaki fren hidrolik yağının kalitesini ölçmek için üretilmiş en pratik cihazdır. Fren Hidrolik Yağı nedir ve niçin önemlidir? Aracınız için en önemli sistemlerden birisi, frendir. Güvenli bir sürüş deneyimi için iyi çalışan fren sistemine ihtiyacınız vardır. Bu sebeple belli zamanlar içerisinde mutlaka fren sistemlerinin kontrol edilmesi gerekir. Güvenli bir sürüş açısından fren sisteminde dikkat edilecek hususlardan birisi, fren hidrolik yağı’ dır. Bilindiği üzere fren hidroliği, fren pedalına basıldığında hızlı şekilde fren sisteminin ikaz edilmesini sağlar. Böylece çok kısa sürede frenleme sağlanır ve araç durur. Fren hidrolik sisteminin iyi çalışabilmesi için fren hidrolik yağı kalitesi önem taşır. Bu yağ fren pedalına basıldığında yüksek ısıdan kaynaklanan buharın ortaya çıkmasını engeller. Kalitesiz bir yağ ise, fren pedalına bastığınızda yüksek ısı karşısında aşırı buhar oluşumuna sebep verir. Bu ise, frenden beklenilen etkinin oluşmasını önler. Fren pedalına sonuna kadar basılmasını ifade eden “pedal düşmesi” durumu fren hidrolik yağının kalitesizliğinden kaynaklanmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında fren mesafesi artar, fren performansı aşırı derecede düşer ve sürüş güvenliği riske girer.

Fren hidroliği test cihazı - 2Fren hidroliği test cihazı - 1

 

Araç için fren, fren içinse hidrolik yağı önemlidir. Bu yağın azalması veya özelliğini yitirmesi durumunda en temel problem pedal düşmesidir. Yani fren pedalına sonuna kadar basılması sorundur. Ayrıca bu sorunla beraber frende tutmama, eski performansı sağlayamama ve fren mesafesinin uzaması gibi olumsuzluklar ortaya çıkar. Fren yağı kalite ölçüm kalemi ile aracınızdan fren yağının kalitesini öğrenebilir, değişim zamanını belirleyerek periyodik bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Fren hidroliğine uç metal kısımları batırarak cihazın üstündeki Led işaretleri ile fren hidrolik kalitesini kontrol edebilirsiniz.

 

Fren Hidrolik Kalemi Nasıl Kullanılır;
*LED KIRMIZI yanar ise fren hidroliğini değiştirin,
*LED KIRMIZI yanıp sönüyorsa cihazın pilini değiştiriniz,
*LED SARI yanıyorsa düşük oranda su vardır,
*LED YEŞİL yanıyorsa fren hidroliği yağ kalite seviyesi iyi durumdadır.

Fren Hidrolik Kalemi Gösterge Açıklaması;
*
%0 ışık pilin iyi durumda olduğunu belirtir,
*%1 ışığı fren yağı fren hidroliği nem muhtevası, iyi bir performans ve kullanım kolaylığı sahip olduğunu gösterir,
*%2 ışığı fren hidroliği kullanmaya devam edilebileceğini belirtir,
*%3 ışığı fren hidroliği değiştirmek için doğru zaman olduğunu gösterir,
*%4 ışığı fren hidroliğinin hemen değiştirilmesi gerektiğini gösterir.


 

YekTek Cihaz Farkıyla Keyifli Alışverişler
Vade farksız 4 taksit imkanımız devam etmektedir. Yapacak olduğunuz 2.000 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Keyifli alışverişler dileriz. Yurtiçi kargo ile hızlı teslimat.